Týden před začátkem domácí fotbalové ligy se pražská Slavia snaží zabránit tomu, aby kvůli sporu o několik milionů korun spadla do insolvence. Proti návrhu vyrukovala s řadou právních námitek na formální chyby, kvůli kterým má být dokument smeten ze stolu. Sama si ale přitom zkomplikovala situaci vlastním prohlášením v jiném soudním sporu, že je ve špatné finanční situaci.

Slavia, které se zamítnutím návrhu soud nevyhověl, navíc musela nechat nahlédnout do svého účetnictví, aby dokázala, že na tom ve skutečnosti není finančně špatně. Z dokumentů, které se na insolvenčním rejstříku objevily v pátek, vyplývá řada zajímavých čísel - například celého hráčského kádru včetně mládeže si Slavia cení na 315 milionů korun. A taky počítá s tím, že v následujících týdnech prodá dva své klíčové hráče - útočníka Milana Škodu a záložníka Jaromíra Zmrhala. Za oba má dohromady dostat dva miliony eur.

Nastalo tak to, čeho se vršovických klub při insolvenčním návrhu nejvíc obával - zveřejnění majetku a hlavně závazků. Zažádal proto soud, aby tyto pasáže byly neveřejné, přesto však v pátek dopoledne dokumenty byly běžné dostupné. Musela i odkrýt, že od sponzorů dostává 32 milionů korun ročně. Od sázkové Fortuny jí z této sumy plyne 8 milionů korun. Největším sponzorem s 13 miliony korun je společnost Prostor, v jejímž čele je podle obchodního rejstříku Jan Kočka, syn provozovatele Matějské pouti.

Z dat vyplývají i takové detaily, že platí konkurenční Spartě za hostování tří hráček 60 tisíc nebo že hnojivo a lajnování hřišť ji vyjde na téměř 200 tisíc korun. Za úklid po jednom zápase zaplatí zhruba 30 tisíc korun. Slavia dluží i částky za přestupy některých hráčů. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.