Ve škole jsem ekonomiku chápal jako nutné zlo. Přišlo mi, že z jednoduchých věcí dělá zbytečnou vědu. V životě zaměstnance jsem se bez této vědy obešel. Stačilo mi, abych si dokázal spočítat výplatu a neutrácel víc, než jsem vydělával.
Poté, co jsem začal podnikat, přišlo na řadu účetnictví. Nejprve jednoduché, srozumitelné. Podvojné účetnictví mi následně přišlo jaksi naruby, ale dobrý kamarád mě poučil: "Víš, koukej na to z pohledu státu, ten z tebe potřebuje vytáhnout daně co nejdříve, bez ohledu na to, jestli jsi skutečně nějaké peníze vydělal."
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



