Už se zdálo, že několikaměsíční spor o to, jak se budou dělit evropské dotace na rychlý internet, je u konce a vítězem je ministerstvo vnitra. I během středečního setkání s novináři ujišťovali lidé z úřadu Milana Chovance (ČSSD), že z České pošty se oddělí státní podnik a tomu připadne dohled nad rozvojem sítě. Jenže rozhodnuto ještě ani zdaleka není. Ministerstvo průmyslu, které má digitální agendu na starosti, pořád chce, aby mu zůstala i role národního koordinátora, případně aby agenda přešla pod Úřad vlády.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se