Už se zdálo, že několikaměsíční spor o to, jak se budou dělit evropské dotace na rychlý internet, je u konce a vítězem je ministerstvo vnitra. I během středečního setkání s novináři ujišťovali lidé z úřadu Milana Chovance (ČSSD), že z České pošty se oddělí státní podnik a tomu připadne dohled nad rozvojem sítě. Jenže rozhodnuto ještě ani zdaleka není. Ministerstvo průmyslu, které má digitální agendu na starosti, pořád chce, aby mu zůstala i role národního koordinátora, případně aby agenda přešla pod Úřad vlády.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






