Podnikatel Lukáš Čadek vede s poštou už několik let obchodní spor o 24 milionů korun. Před dvěma měsíci mu náhle přistála překvapivá nabídka: peníze dostane, když bokem odevzdá tři miliony.
Prostředníkem, který Čadka s údajným korupčním návrhem oslovil, byl řadový člen středočeské ČSSD Kamil Choc. Čadkovi na schůzkách i v e-mailech popsal, jak se bude úplatek dělit: jeden milion půjde ministru vnitra Milanu Chovancovi, pod nějž státní pošta spadá. A dva miliony doputují do ČSSD, jejímž je ministr místopředsedou. "Ano, pochopil jsem to tak, že když dám peníze bokem, můj spor s poštou se vyřeší," potvrdil Čadek Hospodářským novinám, které jeho případ sledují už třetí měsíc.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



