Obava ze ztráty řidičáku, kterou před lety přinesl bodový systém, už na české řidiče moc nepůsobí. Nejčastěji jezdí příliš rychle, což tvoří třetinu všech bodovaných přestupků. Podle ministra dopravy Dana Ťoka řidiče ukázní jedině tvrdší pokuty a častější měření rychlosti.

"Je potřeba s takovými věcmi občas přicházet, aby se řidičům připomnělo, co se od nich chce," řekl Ťok v rozhovoru pro HN, proč se rozhodl přitvrdit.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se