Energetický podnik ČEZ bude vůči svým akcionářům stále štědřejší. Nemá kam investovat vydělané peníze, a tak na dividendy zřejmě dá větší část zisku než letos. "Pokud máte přebytek hotovosti, je jen fér se o něj podělit s akcionáři," řekl v rozhovoru pro HN finanční ředitel ČEZ Martin Novák. Letos firma na dividendách vyplatila zhruba tři čtvrtiny svého loňského zisku − akcionáři dostali 21,5 miliardy korun.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












