Energetický podnik ČEZ bude vůči svým akcionářům stále štědřejší. Nemá kam investovat vydělané peníze, a tak na dividendy zřejmě dá větší část zisku než letos. "Pokud máte přebytek hotovosti, je jen fér se o něj podělit s akcionáři," řekl v rozhovoru pro HN finanční ředitel ČEZ Martin Novák. Letos firma na dividendách vyplatila zhruba tři čtvrtiny svého loňského zisku − akcionáři dostali 21,5 miliardy korun.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se