Obyvatele Břeclavi podle starosty Pavla Dominika (Pro region) uklidnil záměr ministerstva vnitra zrušit stanový tábor pro běžence ve věznici ve čtvrti Poštorná.

Přesnější informace k tomu ale zatím radnice nemá, řekl včera ČTK. Nedávná stavba tábora vyvolala mezi Břeclavany vlnu nevole. Podle Vězeňské služby České republiky se v Poštorné ještě letos otevře věznice určená zhruba pro dvě stě lidí.

"Počítá se s koncem roku. Přesnější termín zatím nemáme vzhledem k tomu, že to mělo zapůjčené ministerstvo vnitra," řekl k záměru otevřít v Poštorné věznici mluvčí Vězeňské služby ČR Robert Blanda.

15 stanů

pro 300 běženců hasiči složí a odvezou v říjnu či listopadu.

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) minulý týden uvedl, že 15 stanů pro 300 běženců hasiči složí a odvezou v říjnu či listopadu. Termín neupřesnil. Řekl jen, že vnitro stanový tábor nebude potřebovat. S využitím ubytovacích zařízení v Balkové na Plzeňsku a Drahonicích na Lounsku ale ministerstvo nadále počítá.

"My jsme doufali, že se věc bude vyvíjet tímto směrem. Ještě lepší informací pro nás je, že vnitro nebude žádat po ministerstvu spravedlnosti převod jedné z vězeňských budov do svého majetku. Měla být součástí tábora pro běžence," uvedl starosta. Písemné vyrozumění o rušení tábora však zatím nemá.

Věznice v Poštorné před lety sloužila jako záchytné centrum pro uprchlíky zadržené na nedaleké hranici se Slovenskem a Rakouskem. Pak byl komplex uzavřen. Kvůli přeplněnosti věznic se ministerstvo spravedlnosti rozhodlo přeměnit jej na věznici.

Když ale začala sílit vlna běženců do střední Evropy, vnitro nechalo v Poštorné ve vězeňském areálu postavit tábor pro běžence.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist