Odstoupivší šéf Volkswagenu Martin Winterkorn se dušuje, že o podvodném měření emisí nic nevěděl. Zákazníkům i zaměstnancům koncernu se omluvil, ale není mu to nic platné. V Německu na něj bylo podáno několik trestních oznámení, jimiž se začalo zabývat státní zastupitelství v dolnosaském Braunschweigu. Podvody se týkají 11 milionů aut koncernu VW po celém světě, z toho 1,2 milionu škodovek.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se