Zatímco ještě před rokem inzeráty u drtivé většiny rodinných domů a bytů údaje o jejich energetické náročnosti neuváděly, letos je to naopak. Zveřejnit u prodávané nemovitosti takzvaný štítek bylo přitom ze zákona povinné už vloni.

Zlom ale nastal až letos. Od července se totiž novela zákona o hospodaření s energií ještě zpřísnila. Zákon nyní říká, že povinnost zveřejňovat štítek nesou i zprostředkovatelé prodeje nemovitostí, tedy realitní kanceláře. Za nedodržení této povinnosti jim může Státní energetická inspekce udělit až stotisícovou pokutu.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se