Vytváří-li politici dojem vážné zjitřenosti společnosti, způsobené vnějším i vnitřním kulturním ohrožením cizokrajným proudem utečenců, pak by měli mít i povinnost starat se o to, co je to kultura "naše". Mnoho politiků na kulturních akcích ale nepotkáte, není-li to ministr Herman, který jako politický správce kulturního dědictví má návštěvy divadel a koncertních síní v popisu práce (a věru chodí).

Absence politiků je podivná zejména u institucí, které si pro budování kulturního dědictví zřídil sám stát, jako je třeba Česká filharmonie, "vlajková loď" české hudebnosti.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se