Slepou uličkou a nepovedeným experimentem nazval Bohuslav Sobotka penzijní reformu, kterou slavně zavedla vláda Petra Nečase, aby ji ještě o něco slavněji současná vláda zrušila. O peníze nikdo nepřijde, důchody budou, nepovedlo se, zapomeňte.

Premiér měl pravdu v tom, že reforma se nepovedla. Ale nešlo ani tak o její parametry, které nahrávaly víc bohatším než chudším, což ostatně platí pro všechny systémy založené na soukromém spoření prostě proto, že chudí nemají z čeho spořit. Špatné na reformě bylo to, že byla schválena natruc, že prošla těsnou většinou, navíc po relativně dlouhé debatě na téma, co všechno je na ní špatně.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se