Slepou uličkou a nepovedeným experimentem nazval Bohuslav Sobotka penzijní reformu, kterou slavně zavedla vláda Petra Nečase, aby ji ještě o něco slavněji současná vláda zrušila. O peníze nikdo nepřijde, důchody budou, nepovedlo se, zapomeňte.
Premiér měl pravdu v tom, že reforma se nepovedla. Ale nešlo ani tak o její parametry, které nahrávaly víc bohatším než chudším, což ostatně platí pro všechny systémy založené na soukromém spoření prostě proto, že chudí nemají z čeho spořit. Špatné na reformě bylo to, že byla schválena natruc, že prošla těsnou většinou, navíc po relativně dlouhé debatě na téma, co všechno je na ní špatně.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








