Tuzemské nemocnice čeká jedna z největších změn v jejich financování od roku 1989. A výsledky pocítí i pacienti. Zvýší se tlak na efektivitu − dosud si některé nemocnice mohou dovolit provozovat díky příliš štědrým paušálním smlouvám s pojišťovnami služby a oddělení, které nejsou tolik vytížené.
Přípravy nového systému začnou v lednu. Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček už o chystaných změnách a jejich dopadech svolal na pátek do Tábora jednání se šéfy fakultních nemocnic.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








