Tuzemské nemocnice čeká jedna z největších změn v jejich financování od roku 1989. A výsledky pocítí i pacienti. Zvýší se tlak na efektivitu − dosud si některé nemocnice mohou dovolit provozovat díky příliš štědrým paušálním smlouvám s pojišťovnami služby a oddělení, které nejsou tolik vytížené.

Přípravy nového systému začnou v lednu. Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček už o chystaných změnách a jejich dopadech svolal na pátek do Tábora jednání se šéfy fakultních nemocnic.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se