Mladí lékaři začnou po dokončení medicíny samostatně léčit pacienty mnohem dřív než doposud. Zatímco nyní se pod dohledem zkušenějšího kolegy musí zaškolovat až sedm let, nově jim má stačit jen dva a půl roku. Jde o jednu z největších změn v českém zdravotnictví.

Podle ministerstva zdravotnictví, které nový zákon chystá, je současná výuka začínajících lékařů zbytečně složitá. Změnu si navíc žádá Brusel. Kritici z řad lékařů ale upozorňují, že vláda chce hlavně vyřešit nedostatek lékařů v českých nemocnicích. A že se kratší zaškolování zakončené atestací podepíše na kvalitě mladých lékařů.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se