Americká automobilka Tesla, průkopník ve výrobě elektromobilů, jedná se spolkovou vládou o výstavbě továrny na výrobu baterií v Německu. Potvrdil to ministr hospodářství a vicekancléř Sigmar Gabriel.

"Ano, setkal jsem se se šéfem Tesly Elonem Muskem a mluvili jsme o tom," sdělil Gabriel agentuře Bloomberg v bádenském Gaggenau, kde společnost Daimler v tamní továrně uspořádala diskusi o vyhlídkách automobilového průmyslu. Podrobnější informace o plánované Muskově investici, kterou by měla podpořit spolková vláda, oznámeny nebyly.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se