Americká automobilka Tesla, průkopník ve výrobě elektromobilů, jedná se spolkovou vládou o výstavbě továrny na výrobu baterií v Německu. Potvrdil to ministr hospodářství a vicekancléř Sigmar Gabriel.
"Ano, setkal jsem se se šéfem Tesly Elonem Muskem a mluvili jsme o tom," sdělil Gabriel agentuře Bloomberg v bádenském Gaggenau, kde společnost Daimler v tamní továrně uspořádala diskusi o vyhlídkách automobilového průmyslu. Podrobnější informace o plánované Muskově investici, kterou by měla podpořit spolková vláda, oznámeny nebyly.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








