Soudci Nejvyššího správního soudu vedeného Josefem Baxou zamotali hlavy ministerským právníkům, kolegům z dalších soudů i státním zástupcům. Dvakrát za sebou se opřeli o evropskou judikaturu a vůbec poprvé označili jako trest body pro neukázněné řidiče nebo penále za nezaplacenou daň. Až dosud přitom stejný soud deset let opakovaně tvrdil, že přičítání trestných bodů do karty řidiče je jen úředním úkonem, a ne sankcí.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se