Soudci Nejvyššího správního soudu vedeného Josefem Baxou zamotali hlavy ministerským právníkům, kolegům z dalších soudů i státním zástupcům. Dvakrát za sebou se opřeli o evropskou judikaturu a vůbec poprvé označili jako trest body pro neukázněné řidiče nebo penále za nezaplacenou daň. Až dosud přitom stejný soud deset let opakovaně tvrdil, že přičítání trestných bodů do karty řidiče je jen úředním úkonem, a ne sankcí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.













