Současná klimatická konference v Paříži, která má přinést novou mezinárodní dohodu o boji s klimatickými změnami, nebude mít na klima žádný vliv. Tvrdí to Bjorn Lomborg, dánský spisovatel a skeptický ekolog. Podle něj jsme mistři špatných rozhodnutí a klimatické summity to pouze potvrzují.

"Bojujeme s problémem tak, že děláme kroky, které mají strašně malý dopad, ale stojí strašně moc peněz. Takže standardní řešení, které jsme zkoušeli od podepsání Kjótského protokolu v roce 1997, tedy menší vypouštění emisí oxidu uhličitého ve vyspělých zemích, je opravdu nešťastné a drahé," říká Lomborg, který byl v roce 2004 zvolen časopisem Time jedním z nejvlivnějších vědců současnosti.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se