Současná klimatická konference v Paříži, která má přinést novou mezinárodní dohodu o boji s klimatickými změnami, nebude mít na klima žádný vliv. Tvrdí to Bjorn Lomborg, dánský spisovatel a skeptický ekolog. Podle něj jsme mistři špatných rozhodnutí a klimatické summity to pouze potvrzují.
"Bojujeme s problémem tak, že děláme kroky, které mají strašně malý dopad, ale stojí strašně moc peněz. Takže standardní řešení, které jsme zkoušeli od podepsání Kjótského protokolu v roce 1997, tedy menší vypouštění emisí oxidu uhličitého ve vyspělých zemích, je opravdu nešťastné a drahé," říká Lomborg, který byl v roce 2004 zvolen časopisem Time jedním z nejvlivnějších vědců současnosti.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












