Česká lékařská komora navrhuje, aby pojišťovny začaly proplácet práci i těm lékařům, se kterými předtím neuzavřely smlouvu.
Lékařům by pojišťovny zaplatily alespoň dvacet procent práce, zbytek by si doplatili sami pacienti. Podobně to podle komory funguje v Rakousku nebo ve Švýcarsku.
Návrh se ale nezdá poslancům zdravotního výboru sněmovny, obávají se navýšení výdajů na zdravotní péči.
Neošetříme vás, protože nemáme smlouvu s vaší pojišťovnou, slyší dnes pacienti u některých lékařů. Přestože si vybrali doktora, u kterého se chtějí léčit, musí jít nakonec jinam nebo si mohou zaplatit celou péči ze svého. To by se mělo změnit.
Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Zaujal vás článek? Pošlete odkaz svým přátelům!
Tento článek je zamčený.
Na tomto místě můžete odemykat zamčené články přátelům, když si pořídíte
předplatné.
Vyberte způsob sdílení