V české politice není moc témat, která by se dostávala na přetřes tak často jako limity těžby uhlí na severu Čech. Střety ekologů, místních obyvatel, těžařů, energetiků a průmyslníků plnily titulní stránky novin téměř 25 let. Tenhle stav rozetnula až současná Sobotkova vláda letos v září. Limity se mají prolomit jen na lomu Bílina, který patří ČEZ. Naopak lom Československé armády, který patří Pavlu Tykačovi a Janu Dienstlovi, ostrouhal a pravděpodobně po roce 2020 na něm začne útlum těžby. Jako vždy se ale nakonec může ukázat, že nejde o finální řešení.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se