Když předloni začali zákazníci reklamovat nejznámější český nůž, ve firmě Mikov pochopili, že se děje něco divného. S proslulou zavírací rybičkou se jim to stalo vůbec poprvé. Vysvětlení se objevilo brzy. Šlo o stejné nožíky z Číny, opatřené dokonce i chráněným logem výrobce Mikovu z Děčínska.

Koncem roku dostal tenhle příběh definitivní tečku: společnost Orion, jež falešné čínské rybičky prodávala, musela zaplatit 300 tisíc odškodnění a ještě se veřejně omluvit. "Ten jejich nožík byl nekvalitní, měl ostré nýty a špatně řezal. Ozývali se nám lidé a ptali se, co jsme to začali vyrábět. Hodně nás to poškodilo," vysvětluje Bedřich Jetelina, mluvčí Mikovu, který ročně prodá 70 tisíc stříbrných rybiček. Ve sporu od začátku nešlo o specifický design nožíku, ten chráněný není, a rybičku tak může vyrábět kdokoliv. Ale ne s tradičním logem Mikovu, které je registrované od roku 1955 a má být pro zákazníky zárukou kvality.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.