Maďarský forint i polský zlotý v polovině týdne shodně ztrácely. Trhy s oběma měnami znervózněly po zprávách, že obě země zvažují zavedení sektorové daně na maloobchod. V Polsku jsou s těmito úvahami dále, když ministr financí Szalamacha ve středu oznámil, že tato sektorová daň bude zavedena do konce března. Z dřívějška víme, že bude mít dvě pásma. Další speciální sazbou se budou danit i tržby během víkendů a svátků.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se