Maďarský forint i polský zlotý v polovině týdne shodně ztrácely. Trhy s oběma měnami znervózněly po zprávách, že obě země zvažují zavedení sektorové daně na maloobchod. V Polsku jsou s těmito úvahami dále, když ministr financí Szalamacha ve středu oznámil, že tato sektorová daň bude zavedena do konce března. Z dřívějška víme, že bude mít dvě pásma. Další speciální sazbou se budou danit i tržby během víkendů a svátků.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








