Přísnější pravidla pro nové řidiče a samoregulace autoškol by podle návrhů ministra dopravy Dana Ťoka měly zlepšit situaci na českých silnicích. Podle všech srovnávacích statistik se čeští řidiči řadí v rámci Evropy k těm horším. A podle zkušeností českých policistů se na nehodách nejčastěji podílejí čerství absolventi autoškol − bez ohledu na věk.

Návrhy, které mají celý proces zpřísnit, jsou proto pochopitelné a lze s nimi souhlasit. Až na to, že přísnější tresty nemusí nutně vést ke zlepšení situace. I v autoškolách (a na silnicích) se totiž promítá odraz nové generace, která je sice vzdělanější, nicméně co do šikovnosti poněkud zaostává.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se