Spolu s blížícími se volbami koaliční strany přitvrzují ve vzájemných sporech. Dobře je to patrné na hádkách o zdanění drobných podnikatelů. Lidovci dokonce hrozí, že pokud vláda nevrátí všem živnostníkům nárok na slevy na dítě a manželku, obrátí se na Ústavní soud. Změny ale mohou být ještě mnohem zásadnější − ve hře je také výrazné zpřísnění oblíbených výdajových paušálů, které využívá na půl milionu lidí.

Nárok na slevu na rodinné příslušníky v současnosti nemají drobní živnostníci, kteří využívají daňové paušály. "Je to nerovné zacházení, kdy podnikatele trestáme za to, že využívají legální možnost odpočtu výdajů. Pokud věc neprosadíme v koalici, obrátíme se na Ústavní soud," řekl HN ministr zemědělství Marian Jurečka.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.