Chodím k psychologovi, zahlásila mi pubertální kamarádka mé dcery. Prý ji tam poslali rodiče, protože podruhé odmítla odjet na tábor a rodiče dospěli k závěru, že dítě potřebuje odbornou pomoc, aby nalezlo vztah ke kolektivu.

Sama nejsem milovníkem jakýchkoliv táborů. Přesto mě nikdy nenapadlo, a naštěstí ani mé rodiče, že bych se kvůli tomu měla stát objektem psychologického zkoumání.

Přesná čísla sice neexistují, zdá se ale, že počet dětí, které navštěvují psychologa, rok od roku roste. Existují alespoň statistiky duševního zdraví dětí a dospívajících. Podle studie Dětské psychiatrické kliniky Univerzity Karlovy má depresivní nálady a stavy každé desáté dítě mladší 13 let, řada z nich užívá antidepresiva.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se