Byl u toho, když se tehdy Kellnerova Česká pojišťovna spojovala s italskou Generali. Pro nejbohatšího Čecha také pomáhal získat operátora O2. Bankéři z Goldman Sachs ho zase pověřili vyjednáváním za majitele dluhopisů při pádu Sazky, což byla donedávna největší tuzemská insolvence.

Po 20 letech Tomáš Otruba s kolegou Janem Petříkem skončili s advokacií v kanceláři BBH a pustili se do investic. Jejich fond koupil za stovky milionů korun čtyři projekty, které byly nebo jsou v problémech. "Naše akvizice směřují do oblastí, které jsou složité nejen byznysově, ale i právně či společensky. Když to řeknu obrazně, budeme léčit zraněné kusy a vracet je do přírody," říká Otruba.

Zbývá vám ještě 95 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se