Bývalý pracovník amerických tajných služeb Edward Snowden pracoval pro Rusko, tvrdí šéf německé kontrarozvědky Hans-Georg Maassen. Když Snowden před třemi lety zveřejnil údaje o sledování lidí americkou tajnou službou NSA, šlo podle šéfa německých špionů o součást operace řízené z Ruska.
"Domníváme se, že pan Snowden není tím, za koho se vydává. V případě úniku dat, který způsobil, šlo o špionážní operaci, která se propojila s operací dezinformační a vlivovou. Cílem bylo vrazit klín mezi Spojené státy a jejich spojence, především Německo," vypověděl Maassen před zvláštní komisí německého parlamentu, vyšetřující aktivity americké NSA. "To, že je Snowden ve skutečnosti ruským agentem, je vysoce pravděpodobné," dodal šéf německé kontrarozvědky BfV.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



