Příběh zákona o registru smluv pro veřejné a státní instituce už je tak košatý, že by se jej mohl chopit nějaký hollywoodský scenárista a udělat z něj film pro poučení všech, kteří chtějí z politických frází (o průhlednosti) udělat skutečnost. "Drama o ořezávání dobrých idejí na dřeň" by asi nemělo úspěch v Cannes, na festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě, případně na přehlídce českých komedií by ale uspět mohlo.

Z bohulibého nápadu, který na základě zkušeností ze Slovenska předložil v roce 2012 poslanec Jan Farský (TOP 09), se časem stal předvolební slib všech stran, které přísahaly Rekonstrukci státu, že zákon, který měl být jedním z nástrojů boje proti korupci, bude. I stalo se: zákon po třech letech schválen byl, v upravené verzi a s výjimkami. Teď se chystají další výjimky, protože i vysokým školám a veřejnoprávním médiím vadí, když někdo vidí do jejich obchodních vazeb a partnerské strategie.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.