Nabídka salátů v bufetu dětské části Nemocnice Motol není dlouhá. "Dáte si vlašský, nebo bramborový?" zeptá se obsluha. Po dotazu na zeleninový salát přidá už jen mrkvovou variantu. Milovníci smažených pokrmů, uzenin nebo šlehačkových dortů přitom mají v motolském bufetu podstatně více možností než ti, kdo by uvítali lehké a zdravé jídlo.
V jídelně, která je v pavilonu pro dospělé pacienty, slovem "smažený" začíná všech pět nabízených hlavních chodů. Podobná je situace v řadě nemocnic po celém Česku.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






