Michal Hašek se opět stal statutárním místopředsedou. Jenže už ne v ČSSD, ale v ANO. Jihomoravský hejtman svou neuvěřitelnou kauzou falešné mluvčí dělá Andreji Babišovi tu nejlepší reklamu. Babiš dostal fackovacího panáka, kterému může nadávat do gaunerů, lhářů a politických parazitů. Copak to v ČSSD nevidí?

Když v červenci Babiš změnil ladění pozitivní billboardové kampaně a pustil se po hádce o reorganizaci policie do ČSSD, bylo to hodně odvážné. Opravdu věříte bývalému komunistovi s obrovským překryvem byznysových a politických zájmů heslo: "Nepřestaneme bojovat proti korupci, i když se kluci hodně snaží?" ČSSD ne náhodou celou dobu koaličně-opozičního vztahu s ANO investovala energii do image tradiční demokratické strany, která jde proti oligarchizaci politiky.

Celý jízdní plán do krajských voleb se tomu měl podřídit a vyvrcholit zářijovou hádkou o zákon o střetu zájmů, nejlépe v takové podobě, aby vyštval Babiše z politiky. Realita je ale jiná. Zpackaná reorganizace policie zrodila martyra boje proti korupci Roberta Šlachtu a Babiš se rád stal jeho politickým patronem. Nyní přichází Haškova kauza falešné mluvčí, která je i na hejtmanova měřítka silná káva.

Mlčení Sobotky je ohlušující. Je pochopitelné, že nechce ohrožovat výsledek strany před krajskými volbami. Ale chystat se na už několikátý střet s Haškem až po volbách je pozdě. Babiš v té době přesvědčí již podstanou část republiky, že to on zamete s korupcí.

Zbývá vám ještě 40 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se