Mediální demokracie, v níž už nějaký čas žijeme, ale nějak se s tím neumíme smířit, se mění podle toho, jaké technologie ovládají hlavní kanály veřejné komunikace. Nejsilnějším uzlem, na který se momentálně věší politici celého světa, jsou chytré mobilní telefony. Ty konečně umožnily prakticky trvalou dosažitelnost voliče, přičemž se mu do smartového přístroje dá nasypat jakýkoli obsah: od volebního programu ve formě animované aplikace po veselé fotografie z natáčení.

Když se tedy ČSSD dle rady protřelých marketérů (poněkud neskromně přesvědčených o tom, že vědí, jak funguje svět, a tudíž ho mohou ovládat a řídit) snaží v kampani pro krajské volby nasadit selfíčkové trumfy, je to naprosto logický postup.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se