O víkendu čeká brněnský Masarykův okruh už 51. ročník Velké ceny silničních motocyklů. Pořadatelem letošního závodu prestižní světové série MotoGP je v nové éře poprvé de facto stát. Konkrétně dosavadního organizátora, soukromou společnost Automotodrom Brno, nahradil Spolek pro Grand Prix ČR zřízený loni Jihomoravským krajem a městem Brno s podporou vlády.
"Náklady samotné organizace předpokládáme ve výši 60 milionů korun," říká brněnský primátor Petr Vokřál s tím, že v nich není zahrnuta cena za takzvaný zalistovací poplatek společnosti Dorna, která jednotlivým zastávkám celé sezony MotoGP uděluje licenci. Ten se do roku 2020, dokdy minimálně by Velká cena měla zůstat v Brně, zavázalo platit ministerstvo školství. Letos by mělo jít o 50 až 60 milionů korun. V dalších letech
má výše poplatku růst.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








