Zítra začínají v Riu de Janeiru paralympijské hry. Znak tohoto sportovního soustředění je však jediné, co lze skutečně vidět v konečné podobě. Zájem o hry je minimální, zatím se prodalo pouze 12 procent všech vstupenek. Paralympiádu doprovází nedostatek peněz, některá sportoviště se demontují ještě před zahájením a sponzoři skutečně frontu nestojí. Problémy dokonce vedly k postesknutí šéfa Mezinárodního paralympijského výboru Philipa Cravena, že hry doprovázejí největší zmatky za posledních 56 let. Akce, která měla změnit vnímání handicapovaných lidí v Jižní Americe, zatím vypadá katastrofálně. Dost podobně to ale vypadalo před začátkem "normální" olympiády. A ta dopadla nad očekávání dobře.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru