Všichni řeší, co si počne Andrej Babiš se zákonem o střetu zájmů. Co bude chudák dělat, když mu zákon zakazuje sedět ve vládě a zároveň vlastnit média, čerpat dotace a přihrávat si zakázky systémem "šup do hnízda"? Jakpak se vyrovná s normou, která narušuje samotnou podstatu jeho politicko-mediálně-byznysového oligoprojektu?

Ne že bych chtěl Babišovi radit, ale řešení je brutálně snadné. Zákon není nutno obcházet, stačí ho velkoryse minout. Stačí stát se prezidentem.

Na prezidenta České republiky se žádný zákon o střetu zájmů nevztahuje. Dokonce takový zákon ani nemůže být napsán, protože prezident je, jak praví ústava − neodpovědný. To mimo jiné znamená, že může vlastnit, jaká média chce, ucházet se o libovolné zakázky a čerpat dotace, co mu splávek dovolí.

Je sice pravda, že tvůrci ústavy s něčím takovým nepočítali, ba nedokázali si něco takového ani představit, ale to vyřeší Babišovo PR oddělení snadno: "Je snad nedostatek představivosti ústavodárců Babišův problém? Ne! Ústava je jen forma, takže každého věc, co si v ní upeče. A nakonec, k čertu se všemi těmi liberálními serepetičkami a zvyklostmi, které už současný prezident nazval idiotskými!"

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.