Zatímco zdravé děti většinou už během střední školy mají určitou představu, jakou práci by chtěly dělat, jejich handicapovaní vrstevníci si často nedovedou představit, že by je vůbec někdo zaměstnal. Když pak přicházejí na praxe pořádané sociálním podnikem Ergotep a jeho vzdělávacím centrem Ergoeduka, objevují nový svět. Najednou zjišťují, že nejenže mají šanci najít si práci, ale že se navíc mohou uplatnit i na kvalitních pozicích.

"Českému speciálnímu školství chybí právě tato praktická výuka a propojení s chráněným pracovním trhem," říká ředitelka Ergoeduky Jarmila Menšíková. Vedle vzdělávacích kurzů, praxí a stáží pro zdravotně postižené proto centrum nabízí i školení pro sociální podnikatele. Učí je mimo jiné, jak správně pracovat s handicapovanými zaměstnanci a jak je rozvíjet.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.