Michal Kubánek má rád silné a hlučné stroje, které voní směsí oleje a benzinu. Motorkář a bývalý amatérský závodník v kategorii enduro svoji vášeň pro dvoukolé "mašiny" přetavil i v podnikání. Místo benzinu ale vsadil na elektřinu. V Mankovicích na Novojičínsku vyrábí české terénní elektromotorky značky Kuberg. Na domácím trhu jich sice moc neprodá, ale hlavně že se líbí v USA. Za oceán míří více než polovina toho, co v Kubergu vyrobí. Na jednom z modelů se prohání například i americký raper Kanye West. Adrenalinové dovádění v terénu si ale na strojích z Mankovic nejvíce užívají děti a teenageři.

Ostatně první prototyp Kubánek postavil v roce 2009 pro svou tehdy teprve tříletou dceru. Původně zamýšlel stroj koupit, ale nenašel nic v uspokojivé kvalitě. Pokusil se s pomocí přátel motorku vyrobit. "Známí mi svařili rám, ale když jsem viděl výsledek, došlo mi, že takto nikdy hezká motorka nevznikne. Musel jsem najít někoho, kdo by rozuměl technické stránce výroby. Vybral jsem si k sobě technika Stanislava Leffnera a společně jsme vytvořili úplně novou kategorii nejmenšího dětského motocyklu na světě. Byl to nesmírně náročný úkol, který si žádal kompromis mezi cenou, vyrobitelností a designem. Museli jsme přemýšlet nad každou použitou matičkou," vzpomíná Kubánek.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.