Vítězství rakouského levicového profesora Alexandra Van der Bellena ze strany Zelených v prezidentských volbách je dobrou zprávou i pro nás. Ukázalo se, že když to vypadá bledě, to jest hnědě, dokážou se alespoň některé země ve středoevropském regionu přece jen vyburcovat k vybudování společné fronty proti reinakarnacím různých děsivých přízraků z minulosti našeho kontinentu. Kéž bychom to uměli také v Česku! Van der Bellen zvítězil nikoli proto, že by byl nějakým skvělým, inspirujícím kandidátem, nýbrž proto, že byl prostě menším zlem a protože v těchto volbách zároveň šlo o to, jestli země zásadním způsobem přehodí politickou výhybku.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se