Twitterový účet sedmileté holčičky Bany Alabedové z východního Aleppa upoutal pozornost statisíců lidí. V bezpečí svých obýváků sledovali snahu Bany, jejích dvou mladších bratrů a jejich matky Fátimy přežít v ostřelovaném městě.

Osudy Bany Alabedové zaujaly i Polinu Žerebcovovou. Dobře totiž věděla, co asi syrská dívka prožívá. Sama Polina jako malá zažila obě čečenské války. A podala o tom fascinující svědectví, byť nikoli v digitální podobě.

Modlete se za nás

Přes dvě stě tisíc lidí, kteří sledují účet syrské dívky, mohlo v úterý vydechnout úlevou. "Jak se máte? Já se mám dobře. Uzdravuji se, i když nemáme léky a příliš se tu bombarduje," napsala sedmiletá Bana na svůj účet. Bylo to po dvou dnech paniky, kdy rodina musela uprchnout před postupujícími jednotkami libanonského Hizballáhu a Asadovy armády.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se