Většinovému vlastníkovi investiční skupiny Penta Marku Dospivovi se na podzim podařil úspěšný obchod. Miliardář prodal administrativně-obchodní budovu Florentinum v centru Prahy za 283 milionů eur. Areál se tak stal druhou nejdražší budovou v České republice. Historické prvenství ovšem dál drží nedaleké Palladium − za nákupní galerii a kanceláře zaplatila začátkem loňského roku německá společnost Union Investment 570 milionů eur.

O nově zbudované Florentinum se přetahovalo několik zahraničních společností, nakonec vyhrála čínská skupina CEFC, jež podala nejvyšší nabídku. Prodej Florentina tak dokládá situaci na realitním trhu. Kvalitní a dlouhodobě pronajaté budovy, které zaručují vlastníkům stabilní příjem z pronájmu, nemají o investory nouzi.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se