Většinovému vlastníkovi investiční skupiny Penta Marku Dospivovi se na podzim podařil úspěšný obchod. Miliardář prodal administrativně-obchodní budovu Florentinum v centru Prahy za 283 milionů eur. Areál se tak stal druhou nejdražší budovou v České republice. Historické prvenství ovšem dál drží nedaleké Palladium − za nákupní galerii a kanceláře zaplatila začátkem loňského roku německá společnost Union Investment 570 milionů eur.
O nově zbudované Florentinum se přetahovalo několik zahraničních společností, nakonec vyhrála čínská skupina CEFC, jež podala nejvyšší nabídku. Prodej Florentina tak dokládá situaci na realitním trhu. Kvalitní a dlouhodobě pronajaté budovy, které zaručují vlastníkům stabilní příjem z pronájmu, nemají o investory nouzi.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








