Důležitou schůzku si těsně před Vánocemi dali ministr dopravy Dan Ťok a Tomáš Nezbeda, majitel kamenolomu, který je podle žaloby podané Ředitelstvím silnic a dálnic jedním z viníků sesuvu na dálnici D8.

Ministr mu představil plán, jak by se mohly obě strany dohodnout bez soudního sporu, ve kterém stát žaluje společnost Kámen Zbraslav o miliardu korun jako náhradu škody za poničenou dálnici a skoro tříleté zdržení stavby. Ťok navrhuje prodej lomu poblíž Lovosic státu a útlum těžby. Jeho majitel, který vinu za sesuv neuznává, však nejprve požaduje stažení žaloby. Majiteli přitom dává za pravdu několik posudků expertů.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se