Spojené státy možná zavedou "přeshraničně korekční daň" (BAT), která prostřednictvím daňových úlev podporuje americké exportéry a naopak penalizuje dovozce. Republikáni v BAT vidí důležitou součást reformy a tvrdí, že tato daň vylepší obchodní bilanci a podpoří domácí produkci, investice a zaměstnanost. Mýlí se.

Společně s dalšími navrhovanými reformami BAT mění zdanění příjmů amerických firem na zdanění korporátního cash-flow. To bude mít obrovský dopad na konkurenceschopnost a ziskovost společností.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se