Spojené státy možná zavedou "přeshraničně korekční daň" (BAT), která prostřednictvím daňových úlev podporuje americké exportéry a naopak penalizuje dovozce. Republikáni v BAT vidí důležitou součást reformy a tvrdí, že tato daň vylepší obchodní bilanci a podpoří domácí produkci, investice a zaměstnanost. Mýlí se.
Společně s dalšími navrhovanými reformami BAT mění zdanění příjmů amerických firem na zdanění korporátního cash-flow. To bude mít obrovský dopad na konkurenceschopnost a ziskovost společností.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








