Norsko-švédský seriál Okupace, známý i v Česku, připomíná Norům podle místních médií vztah jejich země s Ruskem v posledních měsících. Televizní thriller představuje hypotetickou vizi blízké budoucnosti, kdy Rusko okupuje Norsko v reakci na zastavení produkce ropy a zemního plynu novou norskou vládou.

Tak daleko zatím realita nezašla. Norové nicméně obviňují Moskvu ze špionáže a hackerských útoků. Posledním známým cílem takového útoku měl být průnik do serveru norských labouristů. Rusko, které protestuje proti příjezdu amerických jednotek a plánu na protiraketovou obranu NATO v Norsku, odmítlo udělit norské parlamentní delegaci vstupní víza.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se