Skupina ČEZ minulý týden oznámila, že zahajuje odkup dluhopisů vyměnitelných za akcie MOL, které vydala v lednu 2014. Nabídku na odkup dluhopisů v nominální hodnotě 470,2 milionu eur drtivá většina věřitelů přijala. ČEZ totiž nabídl, že zaplatí 109 procent nominální hodnoty. Firma současně oznámila, že prodá svůj 7,5procentní podíl ve skupině MOL. Získanými prostředky hodlá mimo jiné financovat právě odkup dluhopisů.

Co takovou operací ČEZ sleduje? Podle nás se snaží mít z cenných papírů MOL přiměřený příjem poblíž středu dřívějšího cílového pásma (0 až 4,8 miliardy Kč). Současně chce minimalizovat riziko, že mu v majetku nadále zůstane podstatný podíl z dnes držených akcií MOL. Celkový zisk z transakce by měl dosáhnout zhruba 3,4 miliardy korun před zdaněním.

Zbývá vám ještě 40 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se