Postrádám aroganci ignorovat podstatné detaily, odpovídá filmový Sherlock Holmes na otázku, proč se mu často daří reálně zhodnotit situaci. Je to dobrá metoda. Člověk ale ani nemusí být geniální detektiv, aby viděl, že některé podstatné detaily ve zdůvodnění Jeronýma Tejce, proč se rozhodl "odejít z politiky", nesedí. Když si je rozebereme, můžeme si ušetřit budoucí překvapení.

Tejc, kterému se nepodařilo proniknout do vedení ČSSD, se rozhodl nekandidovat do sněmovny, i když měl jako dvojka jihomoravské kandidátky jistotu zvolení. Hlavním důvodem podle něj je, že nesouhlasí se současnou politikou vedení strany. "Jsem pro politiku zvyšování platů, nikoliv daní," prohlašuje Tejc. Nic proti, ovšem vyšší daně a transfery, například směrem k vyšším platům státních zaměstnanců, jsou esencí sociálnědemokratické politiky. Když vyloučíme, že Tejcovi najednou došlo, že byl tři volební období poslancem za špatnou stranu, vypadá to jen jako narychlo vymyšlená záminka.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se