Poslaneckou verzi novely zákona o ochraně přírody vnímám jako dobrý kompromis mezi zájmy ochrany přírody, potřebami obyvatel a turistickým užíváním našich národních parků. Tato podoba zákona je pro mne nadějí nejenom pro smysluplnou existenci národních parků, ale také pro soužití občanů zejména regionu Šumavy, kde zvláště za posledních deset let přerostly názorové neshody o podobě národního parku v devastaci mnoha mezilidských vztahů. Myslím, že poslanecká novela také zohledňuje zkušenosti získané při dramatických událostech právě posledních let.

Slovo, které slýchám jak od místních občanů, tak od návštěvníků Prášil, je " klid". Uspěchaná doba bude pravděpodobně "generovat" více a více lidí toužících po prostém klidu v podobě odpočinutí. To, že jako místo k tomu jsou předurčeny národní parky, je asi nepochybné, ovšem vášně budící je názor o beznákladové nepéči řádného hospodáře.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se