Kdo uteče, vyhraje. Tak nějak by mohlo znít heslo neformálních volebních "primárek", které začaly živelně probíhat v České straně sociálně demokratické. Půl roku před podzimními volbami do sněmovny opouštějí pozice ve straně dlouholetí zkušení matadoři známí jako kritici předsedy Bohuslava Sobotky.

Odchod z politiky postupně během několika uplynulých dnů ohlásili poslanec Jeroným Tejc, poslankyně a exministryně spravedlnosti Marie Benešová či poslanec a bývalý ministr kultury Vítězslav Jandák. Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík rezignoval na post lídra pražské kandidátky ČSSD a nejnověji oznámil jihočeský hejtman Jiří Zimola, že zvažuje odchod z vedení kraje a tím i z jihočeské kandidátky.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se