Kdo uteče, vyhraje. Tak nějak by mohlo znít heslo neformálních volebních "primárek", které začaly živelně probíhat v České straně sociálně demokratické. Půl roku před podzimními volbami do sněmovny opouštějí pozice ve straně dlouholetí zkušení matadoři známí jako kritici předsedy Bohuslava Sobotky.
Odchod z politiky postupně během několika uplynulých dnů ohlásili poslanec Jeroným Tejc, poslankyně a exministryně spravedlnosti Marie Benešová či poslanec a bývalý ministr kultury Vítězslav Jandák. Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík rezignoval na post lídra pražské kandidátky ČSSD a nejnověji oznámil jihočeský hejtman Jiří Zimola, že zvažuje odchod z vedení kraje a tím i z jihočeské kandidátky.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








