Třetí největší tabáková firma světa, Japan Tobacco, hodlá investovat půl miliardy dolarů do technologie, při které kuřáci nevdechují kouř z hořícího tabáku. Výrobce cigaret značek jako Camel či Winston chce do roku 2018 vyrábět ročně 20 miliard tabákových kapslí pro "bezkouřové" cigarety s označením Ploom Tech.

Současná kapacita je zhruba čtvrtinová. Japan Tobacco začne na domácím trhu elektronické cigarety a kapsle Ploom Tech prodávat na konci června. V nich se tabák jen zahřívá a kuřáci vdechují aerosol s dostatečným množstvím nikotinu, což má výrazně snížit množství škodlivých látek, které vznikají při hoření. Se zpožděním se tak snaží dohnat amerického konkurenta Philip Morris, který svůj vaporizér IQOS v Japonsku prodává už od roku 2014 − nyní s ním v zemi ovládá zhruba 10 procent tabákového trhu.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se