Začátkem jara 2006 jsem se vydal do Skotska. Jedna z reportáží, kterou jsem tehdy napsal, se týkala zákazu kouření v restauracích. Ten moment se blížil a návštěvníci hospod a barů se vesměs stavěli proti.

Často jsem sice měl pocit, že to říkají jen proto, aby před ostatními, hlavně před barmanem, nevypadali jako změkčilí provládní nadšenci. Ale stejně mi to celé chystané opatření − ač nekuřákovi − přišlo stěží prosaditelné.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se