Novela zákona o elektronických komunikacích přinesla hned dvě milá překvapení. Prvním bylo jednomyslné schválení, navzdory lobby satelitních i mobilních operátorů. Druhým překvapením byl takzvaný přílepek − pozměňovací návrh poslankyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové. Tři řádky textu mohou změnit způsob, jak se díváme na televizi.

Nová verze zákona díky nim stanoví České televizi povinnost vysílat dabovaná díla souběžně v původním znění s titulky. Návrh však obsahuje i výjimku: musí to být technicky a právně možné. Podmínka technické proveditelnosti znamená, že si na vysílání s duálním zvukem a titulky ještě počkáme. Současná situace tomu brání − kmitočty jsou plné kvůli přechodu na vyšší rozlišení obrazu, což bylo ovšem správné rozhodnutí.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se