Za dveřmi honosné vily v širším centru Bratislavy je po osmé ráno klid. U vchodu visí několik kabátů, ve vstupní hale pod dřevěným schodištěm je připraveno občerstvení. Namazané krajíce, jablka, voda. Na zdech visí nástěnky. Tyto indicie nově příchozímu napovídají, kde se nachází. A když se kolem začne i bez burcujícího zvonění trousit mládež hovořící německy a anglicky, je člověku jasné, že vstoupil do školy.

Akademie, která zde sídlí, si v názvu hraje s anglickým výrazem "leaf", jenž může označovat zelený i knižní list či dřevěnou desku. Slovní hříčka jako by signalizovala, co od školy čekat. LEAF Academy je střední internátní škola a pro prvních čtyřicet studentů se otevřela teprve loni na podzim. Dá se říct, že na Slovensku razí cestu školám, které se snaží fungovat jinak a mimo systém, jenž stále inklinuje k tereziánskému způsobu vzdělávání.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.