Slovenská zpěvačka žijící v Praze Katarzia zveřejnila před pár dny nový pochmurný song s videoklipem, který se snaží o optimistický nádech a poselství.

Jmenuje se Nikomu nepatríš a zpívá se v něm mimo jiné o stopách krve na prstýncích, které symbolizují domácí násilí.

Pomalu rostoucí a rozkvétající slunečnice v doprovodném klipu písně nabádá týrané ženy, aby se sebraly a nahlas mluvily o tom, že se jim v životě děje něco zlého, aby s tím bojovaly.

Katarzia, která se ve své tvorbě často vyzpívává z vlastních vztahových trablů, písní tentokrát reflektuje širší společenský fenomén, o němž se tolik nemluví, protože jeho oběti se o něm mluvit bojí. Připojila se tím jako první umělkyně k nové slovenské kampani Pretože hovorím nie, kterou Slováci spustili letos na jaře. Nejsou jediní − po celém světě je podobných aktivit víc. Kampaň Pretože hovorím nie je součástí projektu, který byl financován ze zdrojů Norského finančního mechanismu a spolufinancován ze zdrojů státního rozpočtu SR. Ve světě běží ještě výrazná kampaň se stejnou tematikou a s názvem One billion rising.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.