Slovenská zpěvačka žijící v Praze Katarzia zveřejnila před pár dny nový pochmurný song s videoklipem, který se snaží o optimistický nádech a poselství.

Jmenuje se Nikomu nepatríš a zpívá se v něm mimo jiné o stopách krve na prstýncích, které symbolizují domácí násilí.

Pomalu rostoucí a rozkvétající slunečnice v doprovodném klipu písně nabádá týrané ženy, aby se sebraly a nahlas mluvily o tom, že se jim v životě děje něco zlého, aby s tím bojovaly.

Katarzia, která se ve své tvorbě často vyzpívává z vlastních vztahových trablů, písní tentokrát reflektuje širší společenský fenomén, o němž se tolik nemluví, protože jeho oběti se o něm mluvit bojí. Připojila se tím jako první umělkyně k nové slovenské kampani Pretože hovorím nie, kterou Slováci spustili letos na jaře. Nejsou jediní − po celém světě je podobných aktivit víc. Kampaň Pretože hovorím nie je součástí projektu, který byl financován ze zdrojů Norského finančního mechanismu a spolufinancován ze zdrojů státního rozpočtu SR. Ve světě běží ještě výrazná kampaň se stejnou tematikou a s názvem One billion rising.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se