Dálnice lemují stovky billboardů se státní vlajkou České republiky. Nejde ale o projev nacionalismu, nýbrž o protest majitelů billboardů proti jejich plošné likvidaci. Ty mají z okolí dálnic a silnic první třídy zmizet do 1. září.

Vlajky na billboardy umístil Svaz pro venkovní reklamu. Jeho prezident Marek Pavlas tvrdí, že zákon, který billboardy u dálnic zakázal, je nejen zbytečný, nepraktický, a v některých svých ustanoveních dokonce nesmyslný, ale především jeho přijetí odporuje Ústavě České republiky.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se